English version | Česká verze

Kurzy a lekce pro dospělé

Twerk

Twerk

začátečníci

Twerking vznikl v New Orleans na počátku 90. let jako party dance a je podobný Mapouce. Mapouka je tanec pocházející z africké kultury. Třeba v oblasti Pobřeží Slonoviny je Mapouka známá jako oslavný tanec, sloužící také jako nástroj k vábení nebo výběru partnera. Věřilo se, že tento tanec přibližuje lidi k Bohu.

V dnešních hudebních videoklipech můžeme vidět univerzální techniku Twerku, která se vyvíjela od 90. let. Twerk klade důraz na pohyb zadku, ale technika Twerku je variabilni. Na Twerk lekcích tato technika rozhýbá celé tělo, a naplňuje tím taneční i posilovací potenciál pohybu. Twerk nerozlišuje pohlaví, věk, či proporce těla.


Doporučené oblečení a vybavení: kraťásky nejrůznějších stylů a barev, preferují se více upnuté, aby pohyby dobře vynikly, ale i legíny s pestrými vzory jsou typické. Tílka, jak krátká s odhaleným břichem, tak dlouhá, pohodlné tenisky, případně návleky na nohy. Velice důležitou součástí výstroje jsou chrániče na kolena. Část hodiny je věnována tanci na zemi, nejčastěji právě na kolenou!

Lektoři