English version | Česká verze

Kurzy a lekce pro dospělé

Reggae/Afro

Reggae/Afro

začátečníci

Tento kurz v sobě nese názvy dvou odlišných stylů. Mají společné to, že se jedná o styly velmi energické, temperamentní a smyslné. Během kurzu se prostřídají africké styly s Reggae a Dancehallem, ukážeme si jejich odlišnosti i podobnosti a užijeme si energii afrických i jamajských rytmů.

Reggae je hudební styl, který vznikal během 60. let na Jamajce. Jeho předchůdci jsou ska a rocksteady, tedy styly spjaté s americkým R´n´B, jazzem a soulem. Později, začátkem 70. let se v textech začala více objevovat rastafariánská tématika, popis sociální situace či výtržností na Jamajce. Přidali se tvrdší beaty, rychlejší rytmus a elektronické zvuky až vznikl Dancehall. Ten je výrazově bližší spíše afro-hudbě. Již tady můžeme tedy pozorovat první propojení.

Afro či africké tance jsou velmi energické. Původně byly určeny ke konkrétním rituálům a obdobím a postupně se začaly popularizovat.

Název Afro zahrnuje mnoho různých tanečních stylů pocházejících z Afriky, jako jsou mimo jiné např. Afrohouse (Angola) či Afrobeats (Nigerie, Ghana). Je potřeba na ně pohlížet v těsné návaznosti na tradiční rytmy a hudební tradice regionů.

Afrohouse je hudební a taneční žánr pocházející z Angoly, kde vznikal v 90. letech. Afrohouse hudba byla z jižní Afriky přinesena do Angoly, kde se do ní přidaly tradiční rytmy a další zvuky. Taneční kroky původně vznikaly jako úprava kudurových kroků, které jsou velmi rychlé, energické až agresivní a jedná se především o práci nohou a pohyby pánve. Postupně vznikaly originální afrohousové pohyby, které vznikají dodnes. Oproti Kuduro stylu je Afrohouse pomalejší a "klidnější".

Afrobeats dance je rozmanitý styl pocházející převážně z Ghany a Nigérie. Jedná se o evoluci tradičních afrických tanců po vzniku stejnojmenného hudebního stylu Afrobeats. Tento tanec byl tedy vytvořen jako reakce na neuvěřitelně energický a pozitivní rytmus tohoto žánru.

Doporučené vybavení: sportovní oblečení a sálová obuv se světlou podrážkou.

Lektoři