English version | Česká verze

Kurzy pro děti

Hip Hop

Hip Hop

12-16 let

Tento taneční styl vychází především ze streetového tance, obohaceného o prvky jazzu. New School je forma hip hopového tancování, která se vyvíjí na základě novodobých hudebních trendů v hip hopu. Ty se koncem 80. a během 90. let začaly měnit, formovat a dále vyvíjet. S nimi se měnil i styl hip hopového tancování. Tanečníci si přisvojovali a přizpůsobovali některé prvky poppingu, b-boyingu aj. a vytvářeli si vlastní pohyby.

Výuka stylu je spojením hiphopového základu a rytmu s choreografií, která se drží například rytmiky a flow zpěváka. Hudební styl spojený s výukou není jen jeden, je to spojení Hip Hopu, R’n’B, Popu, House a dalších. Je to forma tance, inspirovaná současnými trendy, videoklipy, módou apod. Vnímání hudby a textů, práce s energií a individualita dávají tomuto stylu základy. Můžeme zde vypozorovat i vliv Video Dance, kombinujícího MTV Style, R’n’B, L.A. Style, Lyrics, Street Jazz a další.

Výuka Hip Hopu pomáhá svojí náročností zlepšovat celkovou tělesnou kondici, ať už samotným tancem nebo nutným posilováním. Samozřejmostí je i zlepšování pohybové paměti při učení se novým pohybům a choreografiím.

Hodina se skládá z rozcvičení, hiphopového rozehřátí a z výuky choreografie, vyjadřující emoce a náboj tance. Lekce základních úrovní jsou určeny pro běžné zájemce, náročnost se průběžně přizpůsobuje většinové úrovni tanečníků.

Chcete-li si zlepšit svoji výkonnost, odreagovat se a zažít radost z tance ve stylu, který máte rádi, je Hip Hop právě pro vás.

Doporučené vybavení: sportovní oblečení a sálová obuv se světlou podrážkou.

Lektoři