English version | Česká verze

Kurzy pro děti

Balet pro děti 9-13

Balet pro děti 9-13

začátečníci

Lekce baletu pro děti pro začátečníky se zaměřují na výuku jednotlivých baletních prvků a na baletní průpravu. Děti se učí jednotlivé baletní pozice čelem k baletní tyči a zrcadlu a seznamují se se základními pojmy, jako je plié, relevé, battement tendu a další.

Na volnosti (v prostoru) se vyučují jednoduché baletní cviky přenesené od tyče. Práce v prostoru je složena z baletních prvků, odvozených z rytmicko-pohybové výchovy, které vyžadují koordinaci a správné postavení těla. Součástí lekce je výuka jednoduchých piruet a základních skoků.

Baletní lekce pro mírně pokročilé obsahují výuku baletních prvků, které se většinou provádějí již bokem k baletní tyči. Klade se důraz na práci na volnosti (v prostoru), kde se vyučují jednoduché cviky přenesené od tyče (en face a v épaulement). Vše se vyučuje v základní formě, postupně v kombinaci s provazujícími prvky. Součástí lekce je výuka piruet a koordinačně náročnějších skoků.

Postupně se stává součástí hodin i výuka složitějších obratů a piruet na místě, či z místa a také koordinačně náročnější malé i velké skoky. V celé hodině je kladen důraz na rozvoj síly, plasticity, vědomou práci s tělem a celkové tanečnosti projevu.

Výuka baletní techniky podporuje u dětí držení těla, zvyšuje jejich pohybový rozsah, koordinaci a flexibilitu.

Vyžadované oblečení:
Dívky: tělové baletní punčocháče, dres v pastelových barvách (nejlépe krátký rukáv, nebo široké ramínko), krátká šifónová sukýnka, tělové tan. piškoty s tkalouny.
Chlapci: chlapecké černé nebo tmavě šedé taneční leginy nebo šortky, bílé tričko s krátkým rukávem, bílé ponožky, bílé nebo tělové piškoty s gumičkou přes nárt.

Účes:
Dívky: dlouhé vlasy je třeba mít stažené do ohonu nebo do drdůlku.
Chlapci: vlasy delší než linie krku je třeba mít stažené do culíku.

Módní dolňky:
Z bezpečnostních důvodů nejsou dovoleny žádné doplňky jako náušnice (mimo malých kroužků nebo kamínků v propíchnutých uších), náhrdelníky, prsteny, hodinky nebo náramky.

Lektoři